07-10.06.2018 Dni Gorzowa

Ciekawy, pasjonujący, intrygujący -  mariaż orkiestry dętej z zespołem reggae...

To już po raz drugi nasza orkiestra spotkała się na wspólnym występie wraz z zespołem Majestic z Gdańska, który zajmuje się wykonywaniem muzyki w rytmie ska/reggae, a w niektórych kompozycjach nie stroni od ciężkiego rockowego brzmienia. Po raz pierwszy nasza orkiestra spotkała się z zespołem podczas MSOD Alte Kameraden 2016. Dziś po ponad dwuletniej przerwie w trakcie Dni Gorzowa postanowiliśmy przypomnieć mieszkańcom o tym ciekawym projekcie muzycznym. Mamy nadzieję, że występ się podobał ponieważ oprócz świetnych aranży zespół potrafi nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością i zabawić nawet tych którzy na koncert przyszli w niezbyt dobrych humorach ;)

 

24.05.2018 IX Konkurs Gry na Flecie Prostym

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja Konkursu Gry na Flecie Prostym p.n. "Flet prosty jest prosty!". Nasze stowarzyszenie nieustannie pracuje na polu edukacji muzycznej dzieci, aby jak najwcześniej zaszczepić dzieciom miłość do muzyki i muzykowania, szczególnie na instrumencie dętym. W ubiegłym roku z okazji urodzin miasta sekcja basowa wspólnie z grupą fletową wykonała "Hejnał Gorzowa". Ponieważ poszło nam całkiem nieźle w tym roku z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy zagrać wspólnie "Rotę". Efekt był piorunujący!

...a wracając do konkursu - w tym roku w szranki stanęło 26 uczestników z 10 szkół podstawowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VII. Uczestnicy prezentowali zróżnicowany poziom muzyczny, a także pokazali, że na flecie prostym można zagrać wszystko ... od menueta J.S.Bacha poprzez melodie ludowe, etniczne, filmowe do mocno rozrywkowych aranżacji topowych piosenek pop ( Havana). Obrady jurorów były burzliwe, ale w końcu jury wydało werdykt ...

Czytaj więcej: 24.05.2018 IX Konkurs Gry na Flecie Prostym

19-20.05.2018 MFZDiP Alte Kameraden 2018

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Dętych i Paradnych Alte Kameraden 2018 przeszedł do historii. W tym roku Festiwal powrócił do formuły konkursowej, a to za sprawą nawiązania współpracy między Miejskim Centrum Kultury EMCEKA z kanadyjskim stowarzyszeniem  World Association of Marching Show Bands, które jest organizatorem przeglądów podobnych nam zespołów na poziomie międzynarodowym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jury oceniło nasze występy bardzo pozytywnie i przyznało naszej orkiestrze kwalifikację do przeglądu w ramach festiwalu organizowanego przez  World Association of Marching Show Bands.

Czytaj więcej: 19-20.05.2018 MFZDiP Alte Kameraden 2018

14-15.04.2018 Warsztaty dla mażoretek

W dniach 14-15.04.2018 nasze mażoretki doskonaliły swoje techniki na warsztatach zorganizowanych w ramach projektu " Orkiestra gra i tańczy" sfinansowanemu przez Urząd Miasta Gorzowa . Dziewczęta spędziły dwa dni na ćwiczeniach pod kierownictwem instruktorek , poznając techniki tańca oraz władania pałeczkami twirlingowymi. Mamy nadzieję, że ten dwudniowy wysiłek przełoży się na zwiększenie atrakcyjności występu naszego zespołu.  Dziewczynom dziękujemy za włożony wysiłek, a paniom instruktorkom za poprowadzenie warsztatów. W ramach realizowanego projektu nasza orkiestra wykona specjalny przemarsz, na którym zaprezentujemy się wraz z mażoretkami - to już wkrótce! A teraz zapraszamy do naszej Galerii  gdzie znajdziecie kilka fotek z sali prób.
 

13.01.2018 Koncert Karnawałowy 2018

 Szanowni Państwo!

Dziękujemy serdecznie, za wspólnie spędzony z nami sobotni wieczór. Mamy nadzieje, że dobrze się bawiliście podczas słuchania oraz oglądania naszego występu. To nasz pierwszy w tym roku koncert w ramach obchodzonego jubileuszu 60 lecia Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Zapraszamy serdecznie na kolejne nasze występy, a szczególnie na ten jeden wyjątkowy 24.11.2018 r.

 

Tymczasem mocno dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji koncertu: naszemu "matecznikowi" czyli Miejskiemu Centrum Kultury, gorzowskiemu Teatrowi, Zespołowi Tańca "Buziaki", Szkole Tańca "Fan Dance" i każdemu, kto przyłożył swoją rękę do tego pięknego przedsięwzięcia. 

01.10.2017 Dożynki - Altranft

  W dniu dzisiejszym na zaproszenie Oderbruch Museum Altranft koncertowaliśmy podczas niemiecko-polskich dożynek czyli po niemiecku Erntedankfest. Pomimo tego, że złota jesień już przeszła na placu przed muzeum panował spory ruch. Jeżdziły wozy konne, a także ciągnięte przez zabytkowe traktory, były stoiska sztuki ludowej, wystawiali swoje produkty rzemieślnicy, ogrodnicy. Była oczywiście część kulinarno-konsumpcyjna, a także mini muszla koncertowa, na której mieliśmy przyjemność wystąpić. Dla uczestników dożynek wykonaliśmy dwu częściowy koncert, który dodatkowo okraszony był występami "naszej" Buziakowej grupy mażoretkowej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.09.2017 - Dożynki Gminne Stare Polichno

W dniu dzisiejszym, na zaproszenie gminy Santok nasza orkiestra wystąpiła ze swoim koncertem podczas Dożynek Gminnych, które odbywały się tym razem w Starym Polichnie. Bogata oferta stoisk prezentacyjnych wsi wchodzących w skład gminy, stoisk kulinarnych, punktów zabaw dla najmłodszych przyciągnęła w tą ciepłą sobotę mieszkańców gminy....

 

Czytaj więcej: 09.09.2017 - Dożynki Gminne Stare Polichno

01-03.09.2017 - VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Puławy

W dniach 1-3 września Gorzowska Orkiestra Dęta wraz z grupą mażoretkową zespołu tańca BUZIAKI reprezentowała nasze miasto podczas VII Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych w Puławach. Trzydniowa impreza zgromadziła 12 orkiestr dętych, w których występowało w sumie ponad 600 osób ...

Czytaj więcej: 01-03.09.2017 - VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Puławy

27.08.2017 - Koniec Lata Party

Szanowni Słuchacze! 

Serdecznie zapraszamy na nasz występ podczas nadchodzącego 3-dniowego festynu miejskiego p.n. Koniec Lata Party. O wszystkich imprezach dowiecie się z oficjalnej strony naszego miasta, natomiast my szczególnie zapraszamy Was na nasz niedzielny występ o godz. 19.10. Jesteśmy szczególnie podekscytowani tym właśnie występem, ponieważ na liście utworów znajdują się dwa szczególne: "Jutro zaczyna się tu sezon" oraz "Niech moje serce kołysze ciebie do snu". To jedne z najbardziej rozpoznawalnych piosenek z repertuaru p. Krystyny Prońko. No i tu właśnie źródło naszej ekscytacji! Pani Krystyna zaśpiewa te właśnie utwory z towarzyszeniem naszej orkiestry. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam te aranżacje, a także wykonania pozostałych utworów.

 

25.06.2017 - Złota Tuba 2017

Złota Tuba to ogólnopolskie święto orkiestr dętych organizowane po raz drugi w Złotowie k. Piły. Pośród sześciu orkiestr prezentujących swoje umiejętności podczas marszu oraz na scenie była także i nasza Gorzowska Orkiestra Dęta wraz z grupą mażoretkową zespołu tańca "Buziaki". Miło jest nam Państwu przekazać informację, że godnie zaprezentowaliśmy nasze miasto i tym razem "Złota Tuba" ze Złotowa została wywieziona do Gorzowa ;)